חישוב שטח העסק לצורך אישור כיבוי אש על יסוד תצהיר

נשאלנו כיצד יחושב שטח העסק לעניין האפשרות לקבל אישור כיבוי אש על יסוד הגשת תצהיר, כאשר השטח הבנוי של העסק מאפשר הגשת תצהיר אך כאשר מוסיפים את שטח חצר העסק, יש לקבל אישור כיבוי אש במסלול הרגיל.

הפנינו את השאלה לרשות הכבאות וההצלה. תשובתם הינה כי ככלל, כאשר קיימת התייחסות לשטח הבנוי, הכוונה היא לשטח הבנוי  בלבד ללא חישוב השטחים הפתוחים.
הדוגמה שניתנה על ידם הינה של עסק מסוג מחצבה היכול הלשתרע על פני דונמים רבים. אם השטח המבונה, הינו עד 500 מ”ר- הרי שכלל שהדבר תלוי בכיבוי אש- העסק מצוי במסלול תצהיר.
חריג לכלל זה הינו חישוב שטחי פרגודים וסגירות חורף במסעדות- שטח הפרגוד יחושב בשטח הבנוי של העסק. עם זאת בכוונת רשות הכבאות להגדיל את שטח המסעדה שיכלל במסלול תצהיר.
חשוב לציין- כי עדיין יש לבחון כל מקרה לפי נסיבותיו.


מצאתם טעות? רוצים להגיב, להוסיף? כתבו לנו info@buslic.co.il

2 תגובות בנושא “חישוב שטח העסק לצורך אישור כיבוי אש על יסוד תצהיר”

  1. ראוי לעניין זה להבהיר כי השטח המבונה הינו שטח העסק בלבד, במקרה של עסק שהוא חלק ממבנה גדול יותר נתקלנו באמירות מאת הכבאות כי ככל שאין הפרדות אש בין העסקים צריך להחליט על פי שטח המבנה,
    על פי שיטה זאת, מתייתר כמעט לגמרי שיקול הדעת שכן מעטים העסקים (מסעדות) ששוכנות במבנה של 60 מ”ר העומד לבדו .
    תשובתנו כרשות הרישוי לכבאות הייתה כי ככל שהמחוקק לא הגדיר את נושא הפרדות האש כתנאי לסיווג, אנו דבקים בפרשנות המיידית העולה מקריאת התקנות.

  2. במידה ומדובר בעסק כמו פדקור מניקור בניית צפורנים, בתוך שטח של מספרה ,איך נעשה החישוב? נניח ששטח המספרה הוא 50 מר ויש בו עמדת שולחן לבניית ציפורנים אזאי מה ? (לצורך העיניין המספרה כבר הגישה תצהיר כבאות)

סגור לתגובות.